فیلم

قدرت تیم های کوچک و انعطاف پذیر

قدرت تیم های کوچک و انعطاف پذیر امروزه در مدیریت غربی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نظریه پردازان زیادی در این موضوع داد سخن سر داده اند. به عنوان نمونه در ادامه فیلم سخنرانی یکی از اساتید دانشگاه هاروارد در رابطه با قدرت تیم های کوچک ارائه شده است.
با این همه این مسئله هنوز در مدیریت غربی یک مسئله جدید است. اما باید بدانیم که در اندیشه اسلامی، قدرت تیم های کوچک و انعطاف پذیری از دیرباز جایگاهی ویژه داشته است. مهمترین مثال برای این مسئله داستان قرآنی طالوت و جالوت است.
در این داستان قرآنی طالوت فرمانده الهی قوم بنی اسرائیل به جنگ سپاهیان جالوت می رود. سپاهیان جالوت بسیار قوی بوده و از همه آنها قوی تر خود جالوت بود. جالوت آنقدر قوی و مسلح بود که مثل کوهی بزرگ و تا دندان مسلح می نمود.
به همین دلیل در میان سپاه طالوت کسی برای جنگ با او پیدا نمی شد. در این میان حضرت داوود که نوجوانی بیش نبود برای جنگ با جالوت داوطلب شد. داوود جوان با قلاب سنگ خود به سوی او رفته و سنگی را به سوی او پرتاب کرد. جالوت که بسیار قوی هیکل بوده و مثل یک بروکراسی بزرگ کاملا مجهز بود، اصلا سرعت عمل نداشت و نتوانست تکانی به خود بدهد. سنگ به او برخورد کرد و او به همین راحتی مرد.
همین داستان ساده، اهمیت سرعت، انعطاف پذیری و … را در موفقیت نشان می دهد.
به هر روی دیدن فیلم زیر در رابطه با قدرت تیم های کوچک و انعطاف پذیر نیز خالی از لطف نیست:

کلیدواژه
اینجا محل تبلیغات شماست

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker