مدیریت مسجد

آینده‌سازان مسجدی

☘️ آینده را از مسجد بسازیم ☘️

? آینده را از مسجد بسازیم

✍? دکتر میثم لطیفی

همانگونه که گذشته اسلام از مسجد و نماز بنا نهاده شده است امروز و آینده جهان اسلام نیز با نماز و مسجد رقم خواهد خورد. پیامبر اعظم صلوات الله و سلامه علیه دعوت خود را از مسجد الحرام آغاز نمود، حکومت خود را در مسجد النبی استوار نمود و مسیر اداره شئون اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، علمی، تربیتی و حتی نظامی جامعه را در مساجد بنا نهاد. این خط مشی الهی در حکومت علوی نیز استمرار یافت آن گونه که ایشان مسجد کوفه را به عنوان پایگاه اداره جامعه و امت اسلامی قرار دادند و همه امور مسلمین را از این مکان مقدس اداره می فرمودند. بعدها و به سبب ظلم بنی امیه و غفلت امت اسلامی، اهل بیت از ساختار حکومتی کنار گذاشته شدند اما همچنان نماز و مسجد به عنوان استراتژیک ترین مرکز اداره عمومی جامعه توسط ایشان مد نظر قرار گرفت. چونانکه امام حسین از مسجد النبی قیام خود را آغاز کرد و در مسجد الحرام اعلام عمومی نمود و در صدد آن بود که در مسجد کوفه مستقر نماید. اما پلیدیان دین ستیز در عاشورای حسینی و پس از اقامه نماز ظهر، امام را به شهادت رساندند در حالیکه یکی از جملات ارزشمند ایشان در همان ساعات، تاکید بر نماز و دوست داشتن آن بود که فرمود: انی احب الصلوه.

شیعه آن وقتی می تواند ادعا کند که در مسیر اهل بیت و امام حسین علیه السلام است که شعار و عمل ایشان را در عمل پیاده سازی کند.
مسجدالحرام، مسجدالاقصی، مسجد کوفه، مسجد سهله و مسجد جمکران همه اسم رمزند برای توجه به این پایگاه عظیم عبادی و سیاسی. حرکت شیعه بدون امام جماعت و بدون مسجد در سطح خرد و بدون امام امت و مسجد الحرام و مسجد کوفه و سهله در سطح کلان، حرکتی ناقص بلکه محکوم به فناست. پس باید از مسجد آغاز کرد و به سوی مسجد رفت. باید همه حرکت‌های شیعیان رنگ و بوی مسجدی داشته باشد و پشت سر امام جماعت، امام جمعه و امام امت نظم یافته باشد. در این صورت است که این ظرفیت عظیم هم نوا، هم جهت و هم هدف شده و می توانند زمینه ساز ظهور امام منصور شود. و باید بدانید که در صورت غفلت از این سنگر مهم، جریان اموی که امروز در قامت وهابیت ظهور یافته اند از این پایگاه الهی سو استفاده کرده و آن را به اشغال خود در خواهند آورد که متاسفانه چنین نیز کرده اند.

پس ای شیعیان امیرالمومنین و ای دلدادگان امام حسین علیه السلام، از پایگاه استراتژیک مسجد غفلت نکنید و امروز و آینده بشریت درمانده و منتظر معجزه را از مساجد بسازید.

اللهم اجعلنا من عامرین مساجدک

 

کلیدواژه
اینجا محل تبلیغات شماست

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ما

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker