مدیریت مسجد

آینده‌سازان مسجدی

☘️ آینده را از مسجد بسازیم ☘️

📌 آینده را از مسجد بسازیم

✍🏼 دکتر میثم لطیفی

همانگونه که گذشته اسلام از مسجد و نماز بنا نهاده شده است امروز و آینده جهان اسلام نیز با نماز و مسجد رقم خواهد خورد. پیامبر اعظم صلوات الله و سلامه علیه دعوت خود را از مسجد الحرام آغاز نمود، حکومت خود را در مسجد النبی استوار نمود و مسیر اداره شئون اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، علمی، تربیتی و حتی نظامی جامعه را در مساجد بنا نهاد. این خط مشی الهی در حکومت علوی نیز استمرار یافت آن گونه که ایشان مسجد کوفه را به عنوان پایگاه اداره جامعه و امت اسلامی قرار دادند و همه امور مسلمین را از این مکان مقدس اداره می فرمودند. بعدها و به سبب ظلم بنی امیه و غفلت امت اسلامی، اهل بیت از ساختار حکومتی کنار گذاشته شدند اما همچنان نماز و مسجد به عنوان استراتژیک ترین مرکز اداره عمومی جامعه توسط ایشان مد نظر قرار گرفت. چونانکه امام حسین از مسجد النبی قیام خود را آغاز کرد و در مسجد الحرام اعلام عمومی نمود و در صدد آن بود که در مسجد کوفه مستقر نماید. اما پلیدیان دین ستیز در عاشورای حسینی و پس از اقامه نماز ظهر، امام را به شهادت رساندند در حالیکه یکی از جملات ارزشمند ایشان در همان ساعات، تاکید بر نماز و دوست داشتن آن بود که فرمود: انی احب الصلوه.

شیعه آن وقتی می تواند ادعا کند که در مسیر اهل بیت و امام حسین علیه السلام است که شعار و عمل ایشان را در عمل پیاده سازی کند.
مسجدالحرام، مسجدالاقصی، مسجد کوفه، مسجد سهله و مسجد جمکران همه اسم رمزند برای توجه به این پایگاه عظیم عبادی و سیاسی. حرکت شیعه بدون امام جماعت و بدون مسجد در سطح خرد و بدون امام امت و مسجد الحرام و مسجد کوفه و سهله در سطح کلان، حرکتی ناقص بلکه محکوم به فناست. پس باید از مسجد آغاز کرد و به سوی مسجد رفت. باید همه حرکت‌های شیعیان رنگ و بوی مسجدی داشته باشد و پشت سر امام جماعت، امام جمعه و امام امت نظم یافته باشد. در این صورت است که این ظرفیت عظیم هم نوا، هم جهت و هم هدف شده و می توانند زمینه ساز ظهور امام منصور شود. و باید بدانید که در صورت غفلت از این سنگر مهم، جریان اموی که امروز در قامت وهابیت ظهور یافته اند از این پایگاه الهی سو استفاده کرده و آن را به اشغال خود در خواهند آورد که متاسفانه چنین نیز کرده اند.

پس ای شیعیان امیرالمومنین و ای دلدادگان امام حسین علیه السلام، از پایگاه استراتژیک مسجد غفلت نکنید و امروز و آینده بشریت درمانده و منتظر معجزه را از مساجد بسازید.

اللهم اجعلنا من عامرین مساجدک

 

کلیدواژه
اینجا محل تبلیغات شماست

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ما

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker