معماری
خانه / آثار و منابع علمی مدیریت اسلامی / مدیریت و رهبری در اسلام شهید مطهری
مدیریت از منظر شهید مطهری

مدیریت و رهبری در اسلام شهید مطهری

پرداختن به مدیریت اسلامی به مثابه یک مکتب مهمترین گام در ایجاد علم مدیریت انسجامی به صورت یک پارادایم منسجم است. در این میان استاد شهید مرتضی مطهری، نقشی ویژه داشته اند. طرح مدیریت اسلامی به مثابه یک نظام کلی و منسجم که غایتی جالب و جذاب نیز دارد از جهات متعددی می تواند برای پاگیری علم مدیریت اسلامی مفید باشد. این غایت جالب و جذاب چیزی بجز رشد نیست.

مدیریت از منظر شهید مطهری

شهید مطهری از نویسندگان پیشگام آثار علمی مدیریت اسلامی بوده است. می دانیم پرداختن به مدیریت اسلامی به مثابه یک مکتب مهمترین گام در ایجاد علم مدیریت انسجامی به صورت یک پارادایم منسجم است. در این میان استاد شهید مرتضی مطهری، نقشی ویژه داشته اند. طرح مدیریت اسلامی به مثابه یک نظام کلی و منسجم که غایتی جالب و جذاب نیز دارد از جهات متعددی می تواند برای پاگیری علم مدیریت اسلامی مفید باشد. این غایت جالب و جذاب چیزی بجز رشد نیست.
مهمترین نوشته های ایشان در رابطه با مدیریت در کتاب امداد های غیبی در زندگی بشر قرار دارد. در این کتاب دو عنوان مدیریت و رهبری در اسلام و رشد اسلامی به طور خاص به موضوع مدیریت می پردازد.
برای فهم مدیریت از منظر شهید مطهری باید به نظریه رشد اسلامی توجه کرد. در کوتاه ترین سخن، نظریه رشد اسلامی را می توان به عنوان مبنایی برای مدیریت اسلامی در نظر گرفت.

درباره ی mahdiazizi

همچنین ببینید

انسان شناسی در مدیریت منابع انسانی

تبیین مبانی انسان شناختی مدیریت منابع انسانی اسلامی

چگونه مدیریت اسلامی موضوع پایان نامه ما باشد یکی از بهترین راه ها برای انتخاب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس