پیشنهاد سردبیر

مهدی عزیزی سوابق علمی و اجرایی

مهدی عزیزی در یک نگاه

مهدی عزیزی موسس سایت مدیریت اسلامی و عضو شورای راهبری این سایت است. ایشان دانشجوی دکتری مدیریت سیستم‌ها در دانشگاه تربیت مدرس و مشاور مدیریت در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف خصوصی و عمومی است. با این همه، عزیزی را می‌توان نظریه پرداز مدیریت اسلامی دانست. از وی تا کنون 2 کتاب و 7 مقاله پژوهشی در رابطه با مدیریت اسلامی منتشر شده است. در ادامه مهمترین آثار معرفی شده است.

کتاب‌ها

در ادامه کتاب هایی که توسط عزیزی ترجمه یا تالیف شده است معرفی شده اند
1- مدیریت درآمدی بسیار کوتاه
نویسنده: جان هاردی
مترجم: میثم لطیفی، مهدی عزیزی
مدیریت درآمدی بسیار کوتاه، ترجمه مهدی عزیزی
این کتاب که از سری کتاب های انتشارات آکسفورد است و با هدف معرفی مدیریت به علاقه مندانی که با این دانش آشنا نیستند توسط یکی از نویسندگان معروف مدیریت یعنی آقای جان هندری نوشته شده و دارای ویژگی های ممتازی است. از جمله ویژگی های ممتاز این کتاب، پرداختن به نظریه های رقیب و جدید به زبان ساده است.

برای خرید کتاب اینجا کلیک کنید. (خرید نسخه الکترونیکی کتاب)

2- فمینیسم در سازمان و مدیریت،‌ درنگی مبناگرایانه از منظر اسلامی
نوشته: میثم لطیفی، مهدی عزیزی

فمینیسم در سازمان و مدیریت، نوشته مهدی عزیزینچه در این پژوهش ارائه می‌شود نقد مبناگرایانه مکتب «فمينيسم» و نظریه‌های «سازمان و مديريت» است. در این پژوهش پس از معرفی مکتب فمینیسم، وجوه مختلف اثرات آن در نظریه‌های سازمان و مدیریت نشان داده می‌شود. سپس برخی از پژوهش‌های مشهور متأثر از این نگاه به‌عنوان نمونه انتخاب و به بحث گذارده می‌شود. نقد مکتب فمینیسم از دو بعد «عملياتي» و «ارزشي فلسفي» صورت می‌گیرد. در پایان تلاش می‌شود تا از منظر اسلامی به موضوع اصلی مکتب فمینیسم، «جنسيت و فمينيسم» پرداخته و موضع اسلام در کنار موضع آن مکتب بیان گردد.
برای دانلود کتاب‌های مدیریت اسلامی به اینجا رجوع کنید

سخنرانی ها

دکتر مهدی عزیزی
در ادامه به برخی از سخنرانی های ایشان در مجامع علمی اشاره شده است:
1- سخنرانی در کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی
این سخنرانی با موضوع تصمیم گیری اسلامی در جمع صاحب نظران و علاقه مندان به مدیریت اسلامی در سال 1396 ایراد گردیده است. در این سخنرانی ایشان به موضوع تصمیم گیری اسلامی حجیت محور و کارایی عملیاتی آن پرداتخته اند.
2- سخنرانی در جمع فرماندهان نیروی انتظامی
این سخنرانی با موضوع «آموزه های مدیریتی سیره حضرت علی ع در عرصه مدیریت نظامی و انتظامی با تمرکز بر سازمان شرطه الخمیس» در جمع فرماندهان و فرماندهان ارشد نیروی انتظامی ایراد گردیده است.

مقالات علمی

تاکنون مقالات علمی متعددی از عزیزی منتشر شده است که در ادامه به برخی از مهمترین این مقالات اشاره شده است:

1- شرطه الخمیس، نماد سازماندهی نوآورانه امیرالمؤمنین حضرت علی (ع)

در این مقاله با استفاده از رویکرد اقتضایی، تلاش شده است یک شیوه سازماندهی مناسب با شرایط با ریسک و پویایی بالا با بهره گیری از گروه یاران شرطه الخیس حضرت علی ع ارائه شود. این مقاله با عنوان «بررسی دلالت های مدیریتی سیره حضرت علی ع در عرصه سازماندهی، مطالعه موردی شرطه الخمیس» در نشریات علمی پژوهشی به چاپ رسیده است (برای دریافت متن کامل کلیک کنید).

2- طراحی الگوی تصمیم گیری با رویکرد اسلامی

3- بررسی و نقد تأثیر مکتب فایده‌گرایی بر نظریه‌های تصمیم‌گیری و مقایسه آن با نظریه رشد اسلامی

سوابق اجرایی

کلیدواژه
اینجا محل تبلیغات شماست

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker